Na úvodní stránku

TTC Praha se představuje

Fuček Miloslav

2008-10-13

Ze života klubů

Přečteno: 3715

Komentářů: 0


V Praze působí klub rekreačního stolního tenisu, v kterém si mohou zahrát lidé, kteří hrají pravidelně, ale pouze rekreačně a to i na nižší úrovni.


TTC Praha je klub rekreačního stolního tenisu, jehož členové hrají jednou týdně. Výkonnost je dosti rozdílná a hráči zde jsou rozděleni do třech výkonnostních skupin, který říkáme vznešeně ligy. Tento název pochází ještě z roku 1982, kdy myšlenka vznikla. Tehdy jsme jako studenti založili neformální skupinu s tímto názvem a chodili jsem hrát pinkponk. Vesměs jsme se znali z dovolených (v té době jsem hrál pouze 2 týdny ročně na dovolené) nebo ze školy (studoval jsem v té době ČVUT FEL).

Původní neformální spolek TTC Praha vydržel do prvního zkouškového období a pak se rozpadl. Ostatně stejně herna, kam jsem chodili hrát, měla o prázdninách zavřeno. K jeho obnovení v oficiální občanské sdružení, které se stalo tělovýchovnou jendotou, která je členem ČSTV, došlo až po sametové revoluci v roce 1992. Od té hry potom hrajeme pravidelně.

V TTC máme jako hlavní soutěž tzv. Ligu TTC Praha, kde nyní ve tzřech ligách hrajeme od října do května dvoukolově systémem každý s každým. Tato soutěž je přerušena několika jednorázovými turnaji – Mistrovství TTC Praha, Podzimní pohár, Vánoční pohár a Velikonoční pohár. Zde hrají všicfhni, kdo daný dne přijdou a přihlásí se a daný turnaj je vždy odehráv v jednom hracím dni. Při tom se hraje samostatně ve dvouhrách a ve čtyřhrách. Mistrovství TTC Praha má tu zvláštnost, že je ve dvouhrách rozděleno do dvou výkonnostních skupin, přičemž do té lepší A je nutno se kvalifikovat buď umístěním na klubovém žebříčku a nebo v kvalifikaci. Takže toto mistrovství se hraje po čtyři dny.

Nnyí jsem doplnili hráče do 3. ligy a snažíme se, abychom výkonnostní střed měli uprostřed 2. ligy. Proto nyní sháníme spíše slabší hráče, protože nyní máme výkonnostní střed na konci 2. ligy, což vede k tomu, že hráči, kteří sestoupí z 2. ligy, raději z klubu odcházejí a naopak někteří slabší hráči z 3. ligy nemají o postup do 2. ligy zájem, z obavy, že by tam všechno prohráli.

Více o činnosti našeho klubu se dá zjistit z pravidelně aktualizovaného magazínu, kde je v období, kdy hrajeme, několik článků týdně.

Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje a vytvořil Ing. Miloslav Fuček
Všechna práva vyhrazena ©2008
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je úterý
14.07.2020


reklama: www.billboard.cz